Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Novinky

ÚSPĚCH Tygříků a Čmeláčků v mezinárodní soutěži Pohádkové nebe

21. Červen 2021

MŠ Štěpánov ve Valašském Meziříčí zvítězila v mezinárodní výtvarné soutěži v kategorii 1. mateřská škola. Paní učitelky ze třídy Tygříků a Čmeláků zapojily předškoláky do mezinárodní výtvarné soutěže s názvem ,, Pohádkové nebe ,, . Tuto výtvarnou soutěž vyhlásila Krajská hvězdárna v Žilině a Hvězdárna Valašské Meziříčí p.o. s cílem zvýšit zájem dětí o astronomii a přírodní vědy. Než došlo na samotné malování výkresů podle fantazie dětí, paní učitelky dětem nabízely činnosti a aktivity na téma Vesmír. Povídaly si s dětmi o Vesmíru, o planetách , o Slunci, aj. Dětem daly k dispozici encyklopedie různé vesmírné knihy a časopisy s dětmi vedly nejeden rozhovor na dané téma. Ve třídách vznikl postupně vesmírný svět. Děti si vyrobily i třídní vesmírné maskoty - marťany Štěpána a Štěpánku. Děti si ze stavebnic a kostek postavily vesmírnou raketu, loď a roboty, které si nazdobily různým, netradičním materiálem, který si přinesly i z domova. Na základě svých prožitků a zážitků se předškoláci pustili do vlastního výtvarného díla, vznikla např. Vesmírná obloha, Sluneční soustava, Meteorologický roj, Život ve Vesmíru, Ohnivé Slunce, Strážce Vesmíru, aj. Mezinárodní porota ze Slovenské a České republiky měla tak nelehký úkol – vybrat nejlepší práci dětí ze zapojených všech mateřských škol. Za kategorii 1. mateřské školy, zvítězila výtvarná práce naší Viktorky Novákové ze třídy Tygříků, která obdržela hlavní výhru. Kromě diplomu a věcné ceny, získala pro sebe a celou svoji třídu návštěvu planetária s výukovým, zábavným programem s názvem ,,Kouzelná astronomie,,. Mezinárodní porota ocenila a vybrala i další práce našich dětí, a to od Emily Kuráň, Filípka Štěpánka, Julie Vojtové, Maxíka Pohořelského a Viktorky Novákové, které postupují na mezinárodní výstavu výtvarných prací na Slovensku. Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s Covid-19, budou výsledky soutěže spolu s virtuální výstavou vítězných prací zveřejněny na internetových stránkách www.astrokysuce.sk. Tygříkům a Čmelákům patří velké díky za krásné výtvarné práce a za reprezentaci naší mateřské školy u našich blízkých sousedů. I paní učitelky z obou tříd si zaslouží velkou pochvalu za motivaci dětí a úsilí, kterou dětem a mezinárodní soutěži věnovaly. lic. Kývalová Iveta, řš ONLINE výstava : http://www.astrokysuce.sk/galeria/galeria_rozpravkove%20nebo_ka/galeria.html